Dünya liderlerinden Galler Prensesi için mesaj yağdı

Galler Prensesi Kate, Ocak ayında geçirdiği karın ameliyatı sonrasında görünmemesi ve yokluğuna dair medyada çıkan iddialara ilişkin yayınladığı video mesajında, kanser olduğunu ve tedavi sürecinde olduğunu ifade etti. Middleton ameliyat sonrasında kanser teşhisinin konmasıyla ilgili, “O sırada kanser olmadığım düşünülüyordu. Ameliyat başarılı geçti. Ancak ameliyattan sonra yapılan testlerde kanserin mevcut olduğu tespit edildi. Bu nedenle sağlık ekibim kemoterapi sürecinden geçmemi tavsiye etti ve şu anda bu tedavinin ilk aşamalarındayım” ifadelerini kullandı. Prensesin video mesajı sonrasında dünya liderleri ve uluslararası birçok örgüt geçmiş olsun mesajları yayınladı.

DÜNYA LİDERLERİNDEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJLARI

ABD Başkanı Joe Biden mesajında, “Eşim Jill ve ben, tamamen iyileşmeniz için dua eden dünyanın dört bir yanındaki milyonlara katılıyoruz, Prenses Kate” ifadelerini kullandı. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, son haftalarda medyada ortaya çıkan iddialar sonrasında prensesin cesaret örneği gösterdiğine dikkat çekerek, “Galler Prensesi, bugün yaptığı açıklamayla muazzam bir cesaret örneği göstermiştir. Son haftalarda yoğun bir incelemeye maruz kalmış ve bazı kesimler tarafından haksız muameleye uğramıştır. Sağlık söz konusu olduğunda, herkes gibi onun da tedavisine odaklanabilmesi ve sevgi dolu ailesiyle birlikte olabilmesi için kendisine mahremiyet tanınmalıdır” dedi.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus ise mesajında, “Ekselansları Galler Prensesi – yalnız değilsiniz. Hızlı ve tam bir iyileşme için en iyi dileklerimizi sunarız” ifadelerine yer verdi. Kanada Başbakanı Justin Trudeau Kraliyet ailesine geçmiş olsun dileklerini ilettiği mesajında, “Cesaretle paylaştığı kanser haberinin ardından düşüncelerim Galler Prensesi, çocukları ve tüm Kraliyet Ailesi ile birlikte” dedi.

Birleşik Krallık’ı oluşturan dört ulustan biri olan İskoçya Birinci Bakanı Hamza Yusuf mesajında Prenses’in tedavi sürecinde mahremiyet hakkı olduğuna dikkat çekerek, “Galler Prensesi / Rothesay Düşesi ile ilgili haberleri duyduğumda derin üzüntü duydum. Hızla iyileşmesi için dua ediyorum. Tüm aile için inanılmaz zor bir dönem olmalı.

Kraliyet mensubu olsun ya da olmasın, mahremiyet hakkına sahiptir ve buna saygı gösterileceğini umuyorum” mesajını paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x